Вільгельм Гауф – наймолодший казкар у світі. Хто з маленьких читачів не знає казок «Маленький мук», «Каліф-лелека», «Карлик Ніс»!? Автором цих казок і є німецький письменник-романтик Вільгельм Гауф.
Лише 25 років прожив письменник, але прожив так, що став безсмертним. Ось вже півтора століття дітей всього світу захоплюють його твори. Із завмиранням слідкують вони з першої і до останньої сторінки за гострим драматичним сюжетом, фантазією, східним колоритом, перевтіленнями його героїв. Казки написані легко та жваво. Жорстокі випробовування очікують героїв казок Гауфа, але добро, як водиться у казках, перемагає зло, труднощі, підлість.
Казки В.Гауфа складають три томи: «Караван», «Олександрійський шейх та його невільники» і «Харчевня в Шпесарті».
Народився Гауф у Штудгарті в бюргерській сім'ї. Коли хлопчикові виповнилося 7 років, помер його батько. Мати з дітьми переїхала до дідуся в місто Тюбінген. Дідусь мав прекрасну бібліотеку, а малий Вільгельм любив читати. Особливо ретельно він перечитував книги про давні часи, історичні події, книги з інтригуючими сюжетами. Вечорами він переказував сестрам прочитане, додаючи від себе яскраві подробиці. Коли Вільгельму виповнилося 18 років, він поступив на геологічний факультет одного з найбільших у Німеччині університетів.
Гауф був душею студентської компанії. За красномовство та веселу вдачу його дуже любили. Він завжди брав участь у студентських розвагах: екскурсіях, танцювальних вечорах, дружніх застіллях.
У 1824 році Вільгельм Гауф закінчив навчання і став домашнім вчителем у сім'ї барона Хюгеля, людини багатої і ерудованої. Для своїх малих вихованців Гауф складав казки. Діти Хюгеля були першими його слухачами. А в 1826 році світ уже побачив перший «Альманах казок» Гауфа.
Захворівши пропасницею, він помирає у 25-річному віці.
Німці, вшановуючи пам'ять свого видатного краянина, відкрили у 1997 році у місті Байсброні музей казок Гауфа.
|