12 січня — 385 років від дня народження Шарля Перро

PDF Print E-mail

Новини,

Останні новини

Автор: Івано-Франківська центральна міська дитяча бібліотека   
Понеділок, 07 січня 2013 17:26

Казки його своєю поетичністю надихали багатьох письменників та композиторів на створення оригінальних творів мистецтва (Жуковський, Пушкін, Чайковський, Прокоф'єв).

Шарль Перро народився у 1628 році у часи мушкетерів та короля Людовика Чотирнадцятого. Батько Шарля був суддею парламенту, Шарль також збирався продовжити династію. Він вчився у коледжі, отримав юридичну освіту. Ставши придворним чиновником, Перро поєднував свої придворні обов'язки з літературною творчістю. Згодом він став знаним у країні, але не завдяки своїй придворній діяльності, а завдяки своїй поезії та літературній критиці.

Як з'явилася казка? З чого все починалося?

Казки Шарля ПерроПонад три століття тому, у 1696 році, паризький журнал «Галантний Меркурій» надрукував казку «Красуня з зачарованого лісу» без посилання на ім'я автора. Через рік разом з сімома іншими казками вона ввійшла до збірки «Казки матінки моєї Гуски, або ж Історії та оповідки минулих часів з повчальними висновками» під авторством П'єра Данмаркура, вісімнадцятирічного сина вже на той час добре знаного поета Шарля Перро. Щоправда, невдовзі з'ясувалося, що ті казки написав не син, а батько: шістдесятивосьмирічному метрові довелося зізнатися, що він удався до цієї вигадки, побоюючись звинувачень у написані творів «низького жанру».

Та життя спростувало марні побоювання великого казкаря. Рік у рік почали перевидаватися збірки його казок, доповнені з часом ще трьома оповідками. Казками Перро стали захоплюватися в паризьких літературних салонах та королівських палацах, їх переповідали в міських та сільських оселях. Казки Перро стали перекладати у всій Європі.

У чому причина такої популярності казок Шарля Перро?

Деякі казки Шарля Перро – це казки, які він записав з розповідей годувальниці його сина. Це були народні казки, але під талановитим пером майстра вони набули другого дихання, були оздоблені яскравою мовою та новими казковими образами.

В тогочасній «високій» літературі митці прагнули здебільшого використовувати античні сюжети. Перро ж приділяв основну увагу фольклору. Саме це робило його твори такими щирими й достовірними. Найголовнішим для Перро завжди лишався моральний бік його творів. У своїх казках він проповідував, як важливо бути розсудливим, добрим, чесним, хоробрим, терплячим, працелюбним. Казки Шарля Перро й сьогодні вчать дітей творити Добро та уникати Зла так само переконливо й щиро, як три сотні років тому. Саме за це їх люблять діти на всіх континентах земної кулі.

Пригадаймо казки Шарля Перро:

 • «Красуня із зачарованого лісу»
 • «Червона Шапочка»
 • «Синя Борода»
 • «Кіт у чоботях»
 • «Чарівниці»
 • «Попелюшка, або Соболевий черевичок»
 • «Ріке — Чубчик»
 • «Хлопчик — Мізинчик»
 • «Химерні бажання»
 • «Спритна принцеса, або пригоди Розумниці»
 • «Осляча Шкура»

385 років! Замисліться над цією цифрою!

Дорогі маленькі й дорослі читачі! Зробіть собі свято: пориньте у світ казок Шарля Перро. Він подарує вам чудовий, буденно-простий і водночас піднесений настрій.

 

Знайомтесь: книжка!

«Надзвичайний Норман» Том Персіваль

nezvyhajnyj_normanНорман завжди був нормальний, абсолютно нормальний...

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу