Мама, робота, дитина

PDF Print E-mail

Поради батькам

Автор: Орися Хім'як   

Працююча мамаУ житті майже кожної мами постає питання: чи виходити на роботу, і якщо виходити, то коли? Серед педагогів і громадськості існує дві думки з цього приводу:

головне покликання жінки — це діти, сім'я, отже працююча жінка нехтує своїми дітьми;

жінка має бути фінансово незалежною і самореалізованою, тоді вона буде авторитетом для дитини, забезпечить їй відповідне виховання і розвиток.

Істина ж, традиційно, є посереди­ні між 2 крайніми точками зору. Для гармонійного життя родини нормальним є поєднання обох сфер життя матері. Звісно, досягнути цієї гармонії було б легше за допомогою держави, роботодавців, системи охорони здоров'я і освіти, проте наразі це утопія, отже жінка-мати має упоратись з цією проблемою сама. Для цього їй потрібна підтримка (моральна і практична) родини та правильна організація життя — свого і дитини.

Мами часто мордуються сумнівами: чи зможу я лишитися хорошою матір'ю, якщо вийду на роботу, адже тоді я не зможу приділяти дитині достатньо уваги. Найперше, що має зробити мама, — добре організувати свій час. Увага — це те, без чого жодна дитина не може обійтись,отже насамперед треба приділяти щодня як мінімум годину-дві спілкуванню з дитиною. Для цього доведеться чимось пожертвувати: ідеальним порядком у хаті, годиною сну, балачками з подругами тощо.

Проте ці жертви будуть ви­нагороджені сторицею, бо ваша дитина виросте щасливою,а це найбільша нагорода для матері. Вихідні з мамою і татом мають бути святом для малюка.

Читайте дитині на ніч книжки, це не вимагає багато зусиль, проте користь для душевного здоров'я дитини, контакту з нею та її інтелектуального розвит­ку — неймовірна. Залучайте дитину до легкої домашньої роботи, але перетворіть її у гру — це буде і спілкуванням, і водночас вихованням відповідальності та дисципліни.

Отже, є маса різних варіацій, головне — проявіть трішки уяви, і у вас все вийде.

Матеріал розміщено з дозволу дитячого всеукраїнського журналу «Ангелятко»

http://www.angelyatko.com.ua

 

Знайомтесь: книжка!

Пінзель. Фантазія на тему біографії. Ірина Пустиннікова

15_04_2024_5Йоганн Георг Пінзель (? — осінь 1762) — найвидатніший скульптор епохи рококо на українських теренах.

Детальніше...

Опитування №11

Що читаєш влітку?

Літературу за шкільною програмою - 24.2%
Додаткову літературу - 33.3%
Обидва варіанти - 42.4%

Всього голосів: 33
голосування за це опитування закінчилось на: 31 серп. 2019 - 00:00
Електронний каталог
Віртуальна реальність
Переможець конкурсу